Chcesz zapewnić swojemu dziecku wygodę i bezpieczeństwo
podczas podróży?

Czy wiesz, że w foteliku samochodowym powinno jeździć każde dziecko do 12 r.ż., które ma mniej niż 150 cm wzrostu?
Zapewnij swojemu dziecku bezpieczeństwo i wygodę w czasie podróży.

Zgłoś się i przetestuj fotelik samochodowy
BeSafe iZi Up Fix przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Poznaj produkty BeSafe

BeSafe iZi Up X3 Fix

to fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci o wadze 15-36 kg, czyli maluchów od 4 do 12 roku życia.

Adapter BeSafe iZi Fix

to adapter dający odpowiednią ochronę matce jak i jej nienarodzonemu dziecku, przy zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Bezpiecznie do celu

Tak właśnie powinna wyglądać każda podróż z dzieckiem. Co zrobić, by każda Wasza rodzinna wyprawa kończyła się szczęśliwie w wybranym przez Was miejscu?

Niezależnie od tego, czy wybieracie się tylko na zakupy dwie ulice dalej, czy jedziecie w nieznane, powinnaś zadbać o to, by każda podróż autem była bezpieczna zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny. O czym warto pamiętać, zanim wyruszycie w drogę?

5 zasad bezpiecznej podróży

1. Sprawne auto. To absolutna podstawa. Zanim wsiądziesz za kółko, zwłaszcza jeśli przed Tobą długa droga, koniecznie zrób przegląd techniczny auta: sprawdź stan hamulców i poziom wszystkich płynów, a niepokojące Cię rzeczy, jak najszybciej zgłoś do mechanika.

2. Dobry fotelik samochodowy. To niezbędny element wyposażenia auta każdego rodzica. Nie zapominaj o nim nawet wtedy, gdy jedziecie tylko do pobliskiego supermarketu czy do dziadków, którzy mieszkają niedaleko. Wybierając fotelik, zwróć uwagę na to, jak wypadł w testach zderzeniowych i jaki ma rodzaj pasów bezpieczeństwa (zdecydowanie lepsze są pasy 5-punktowe, bo w razie kolizji, lepiej przytrzymują brzdąca). Sprawdź też, czy dany model będziesz mogła zamontować w swoim aucie. Najwygodniejszym sposobem montażu jest baza ISOfix, którą będziemy mogli wpiąć do złączy ISOfix w samochodzie.

3. Zachowanie na drodze. Jednym ze sposobów zapewnienia sobie i innym bezpieczeństwa w czasie jazdy jest… przestrzeganie przepisów drogowych. Być może wyda Ci się to banalne, ale ogromna liczba wypadków spowodowana jest przez niewłaściwe zachowanie kierowców, m.in. zbyt szybką jazdę, łamanie przepisów czy niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętaj, że do celu lepiej dojechać nieco później, niż wcale.

4. Wypoczęty kierowca. Kiedy jesteś zmęczona, niewyspana czy roztargniona łatwiej popełnić błąd, który może kosztować kogoś życie lub zdrowie. Dlatego za kółko wsiadaj zawsze w dobrej kondycji, a jeśli nie czujesz się na siłach, by prowadzić, lepiej przełóż podróż na inny dzień lub jeśli masz taką możliwość, przekaż kierownicę komuś innemu.

5. Ograniczone zaufanie. To zasada, która obowiązuje każdego uczestnika ruchu drogowego. To, że Ty jedziesz bezpiecznie i zgodnie z przepisami, nie oznacza wcale, że inni użytkownicy drogi zachowują się tak samo. Niestety na naszych ulicach wciąż można spotkać wielu piratów drogowych, którzy za nic mają sobie zapisy kodeksu. Dlatego, gdy jedziesz autem, uważnie obserwuj inne pojazdy, a także pieszych i jeśli coś Cię zaniepokoi (np. zauważysz, że jakieś auto jedzie „wężykiem”), najlepiej od razu zgłoś to policji.


Lista testerów:


  • Agnieszka G., Lublin
  • Andrzej C., warszawa
  • Klaudia S., Żarówka
  • Jerzy C., Szczecin
  • Marika K., Pleszew
  • Katarzyna K., Olkusz
  • Alicja P., Konary
  • Barbara M., Nowy Kamień
  • Ania P., Zachowice
  • Magdalena ś., piła