Dzieci to mali odkrywcy,

dla których każdy dzień to wspaniała przygoda.
Chcesz sprawić, aby Twój maluch jeszcze chętniej odkrywał świat i z każdym dniem uczył się nowych rzeczy i doskonalił swoje umiejętności? Czytaj nasze porady, jak wspierać rozwój dziecka, rozmawiaj z ekspertami, testuj klocki LEGO® DUPLO®
i po prostu towarzysz swojemu dziecku
w tej niesamowitej przygodzie.

Artykuły

X pomysłów na kreatywne zabawy

Czytaj więcej

Mały twórca czyli jak reagować na pierwsze \"dzieła\" dziecka.

Czytaj więcej

Jak rozwijać wyobraźnię dziecka?

Czytaj więcej

Jak rozwijać kreatywność dziecka?

Czytaj więcej

Jak rozwija się przywiązanie i jakie ma znaczenie w późniejszym życiu dziecka

Czytaj więcej

Jak mówić do dziecka, by Cię słuchało?

Czytaj więcej

Jak nauczyć dziecko empatii?

Czytaj więcej

Jak nauczyć dziecko konstruktywnie wyrażać swoje emocje?

Czytaj więcej

Zabawy z wchodzeniem w role – co dają dziecku?

Czytaj więcej

Razem, a jednak osobno, czyli jak bawią się małe dzieci

Czytaj więcej

Mamo, jestem samodzielny!

Czytaj więcej

Jak budować w dziecku poczucie własnej wartości?

Czytaj więcej

Jak wychować małego geniusza?

Czytaj więcej

Pozwól dziecku się ponudzić!

Czytaj więcej

Na niby, ale całkiem serio, czyli jak bawią się dzieci

Czytaj więcej

Zabawa to praca dziecka

Czytaj więcej

Lekcje języka obcego dla smyka?

Czytaj więcej

Od rozumienia do mówienia, czyli o słownictwie czynnym i biernym dziecka

Czytaj więcej

5 zabaw wspierających naukę mówienia

Czytaj więcej

Jak wspierać rozwój mowy dziecka?

Czytaj więcej

Dlaczego ruch jest ważny w prawidłowym rozwoju dziecka?

Czytaj więcej

Czy praworęczność jest lepsza od leworęczności?

Czytaj więcej

5 zabaw wspierających koordynację ruchową

Czytaj więcej

Sprawne rączki, czyli 5 zabaw rozwijających małą motorykę

Czytaj więcej

Video

Konkurs

Nasze najpiękniejsze święta

Święta to magiczny, rodzinny czas. Podziel się z nami
swoimi świątecznymi wspomnieniami. Prześlij zdjęcie,
na którym pokażesz Wasze najpiękniejsze rodzinne święta
i wygraj zestawy LEGO DUPLO – w sam raz na gwiazdkowy
prezent dla Twojej pociechy!

Nagrody w konkursie:

LAUREACI

Nagroda Główna zestaw Lego Duplo Wesołe Miasteczko (10840)

Nagroda II stopnia zestaw Lego Duplo Przedszkole (10833)

Produkty

Box [10572]

Uniwersalny zestaw klocków LEGO® DUPLO® pozwala na niekończącą się kreatywną zabawę w budowanie. Jego najważniejsza część to podwozie pojazdu o zaokrąglonych krawędziach i z kołami, które naprawdę się kręcą. Ten rozbudowany zestaw ma też 2 elementy przedstawiające okna, figurkę sympatycznego psa i numerowane klocki z odpowiadającymi im klockami z dekoracjami, które pomogą dziecku rozwinąć umiejętność liczenia. Są tu nawet dodatkowe, klasyczne klocki DUPLO, które pozwolą na większą kreatywność podczas zabawy. Zestaw zawiera figurkę DUPLO przedstawiającą chłopca.

Planeta zwierząt [10853]

Mali odkrywcy będą po prostu zachwyceni tą wielką stertą kolorowych klocków z zestawu kreatywnego budowniczego LEGO® DUPLO®. Zestaw pozwala zbudować modele związane z ciepłymi krajami. Zestaw zawiera karty z instrukcjami, które dostarczą małym budowniczym inspiracji, pozwalając im przy okazji budowania różnych egzotycznych zwierzaków rozwijać zdolności manualne i konstruktorskie. Klocki DUPLO są projektowane tak, by były interesujące i bezpieczne dla małych rączek.

Zwierzątka domowe [10838]

Twój maluch chce mieć zwierzątko? Na początek doskonale sprawdzą się domowi pupile z zestawu LEGO® DUPLO® „Zwierzątka domowe”. Ta kolekcja figurek zwierząt będzie dla małych dzieci doskonałą inspiracją i pozwoli im na świetną zabawę: rzucanie psu latającego talerza, pielęgnowanie kota szczotką, kąpanie ptaszka i karmienie królika marchewką. Te urocze zwierzaki będą świetnym uzupełnieniem innych zestawów LEGO® DUPLO®.

Las [10584]

Wybierzcie się do parku i spędź radosny dzień wśród dzikich zwierząt w lesie LEGO® DUPLO® Możecie zbudować schronienie dla rodziny jeleni, a potem pojechać samochodem do klockowej niedźwiedziej jaskini i wybiegu dla lisów, aby dokładnie przyjrzeć się zwierzątkom. Może zauważycie przebiegającą obok wiewiórkę? Potem zróbcie sobie przerwę na piknik, by wreszcie udać się na zjeżdżalnię. W zestawie znajdziesz 3 figurki LEGO DUPLO: mama, tata i dziecko, a także 8 zwierzątek: jeleń, łania, jelonek, niedźwiedź, niedźwiadek, 2 lisy oraz wiewiórka.

Moja pierwsza farma [10617]

Duże klocki w zestawie LEGO® DUPLO® „Moja pierwsza farma” pomogą Twojemu dziecku zdobyć podstawowe umiejętności konstrukcyjne. Za pomocą figurek zwierząt i specjalnych klocków z dekoracjami możesz opowiedzieć maluchowi o dźwiękach wydawanych przez poszczególne zwierzęta i produktach spożywczych z nich pozyskiwanych. W zestawie znajdziesz 2 figurki dzieci LEGO DUPLO oraz owcę, krowę i kurę.

Przyjęcie urodzinowe [10832]

Dzięki zestawowi LEGO® DUPLO® „Przyjęcie urodzinowe” Twoje dziecko może w jednej chwili znaleźć się na wspaniałej urodzinowej zabawie. Balony i możliwość pójścia z babcią na piknik w parku będą dla małych dzieci ogromną atrakcją! W zestawie znajdziesz elementy pozwalające zorganizować świetną zabawę pod gołym niebem: ruchomą huśtawkę, drzewo do zbudowania i kocyk, który można rozłożyć. Zestaw zawiera trzy figurki DUPLO oraz figurkę wiewiórki.

Miasteczko [10836]

Miasteczko to fascynujące miejsce dla malucha Maluch może kręcić kołami zębatymi, by pomóc mechanikowi obrócić samochód, a później wybrać się na zakupy do piekarni i sklepu warzywnego. W zestawie znajdziesz aż pięć figurek DUPLO: mechanika, sprzedawcy, lekarza, mamy i dziecka oraz warsztat z samochodem i platformą, sklep warzywny, lekarza, piekarnię z otwieranym piecem, a także klocki z rysunkiem precla, owocu, jarzyn, ciasta, tablicy do badania wzroku, a także szyldy piekarni i mechanika, które ułatwiają wymyślanie historyjek i odgrywanie scenek.

Moja pierwsza ciężarówka [10818]

Zestaw LEGO® DUPLO® Moja pierwsza ciężarówka to doskonała propozycja dla wszystkich maluchów, a także świetne wspieranie rozwoju poznawczego. Dziecko bez trudu zbuduje ciężarówkę z dużych, bezpiecznych klocków, zaprojektowanych specjalnie dla małych rączek. 8 par klocków z dekoracjami o tematyce spożywczej nadaje się idealnie do zabaw w zapamiętywanie i dopasowywanie oraz pomoże dziecku uczyć się łączenia podobnych symboli w pary. W zestawie znajduje się też stragan oraz 2 figurkami dzieci DUPLO i kot, które zachęcają do odgrywania najróżniejszych historii.

Wóz strażacki [10592]

Wóz strażacki Lego Duplo z rozsuwaną drabiną i wyciąganym wężem strażackim to idealna propozycja dla małego strażaka, który uwielbia ratować inne mini figurki Lego Duplo z pożaru. Maluch, wchodząc w rolę osoby, którą nie jest na co dzień, ma okazję odkryć swoje nowe cechy i możliwości. Nieśmiałe dzieci mogą poczuć, jak to jest być liderem grupy, a przywódcy wcielić się w empatycznych pomocników i uczyć się współpracy. Zabawa w strażaka to także dla rodziców idealny moment, by porozmawiać o bezpieczeństwie i o tym, jak ważne jest niesienie pomocy innym.

Mój pierwszy domek [10616]

Klocki LEGO® DUPLO® "Mój pierwszy domek" to jedyna w swoim rodzaju zabawka dla najmłodszych. Są dwa razy większe od klasycznych klocków LEGO i zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasować do małych rączek dzieci w wieku od 1,5 do 5 lat. Zestaw "Mój pierwszy domek" pozwala konstruować pierwsze budowle i poznać najważniejsze czynności towarzyszące człowiekowi na co dzień, takie jak wstawanie rano, mycie zębów, jedzenie śniadania.

Pociąg z cyferkami [10847]

Chcesz, aby Twoje dziecko poznało cyferki i nauczyło się liczyć szybko i z przyjemnością? Pobawcie się Pociągiem z cyferkami LEGO DUPLO! Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą Twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym rozpocząć naukę cyfr. Zestaw zawiera dwie figurki dzieci DUPLO oraz figurkę kota, co pozwala wymyślać wspaniałe historie, budować, jeździć i uczyć się.

Dookoła świata [10805]

Lubicie podróżować z dzieckiem i marzy wam się wycieczka dookoła świata? Nie odkładajcie marzeń na później – zrealizujcie je już teraz ze specjalnym zestawem LEGO DUPLO „Dookoła świata”. W zestawie znajdziecie 5 figurek LEGO DUPLO i 17 zwierząt z całego świata, w tym wieloryba z otwieraną paszczą! Na wyprawę możecie wyruszyć statkiem lub samolotem, a podczas wycieczki opowiedzieć dziecku o egzotycznych krainach i ich mieszkańcach.

Moja wielka budowa [10813]

Twój maluch chciałby w przyszłości zostać budowniczym i jeździć na wspaniałej koparce lub obsługiwać dźwig? Te umiejętności może poćwiczyć już teraz dzięki zestawowi klocków LEGO DUPLO „Moja wielka budowa”. W zestawie znajdują się wszystkie akcesoria niezbędne do postawienia wspaniałej budowli: buldożer na gąsienicach, ciężarówka z funkcją wywrotki oraz dźwig z obrotową kabiną, ruchomym ramieniem i działającym chwytakiem, a także młot pneumatyczny, słupki drogowe i taczki. Twoja dziecko wraz z trzema figurkami budowniczymi z pewnością wybuduje coś wspaniałego.

Duża farma [10525]

Jeśli Twoje dziecko lubi spędzać wakacje na wsi u dziadków, z pewnością pokocha zestaw klocków LEGO DUPLO „Duża farma”. Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujecie, by odtworzyć życie w wiejskim gospodarstwie. Jest tu stodoła do przechowywania żywności, dom z krzesłami i stajnia dla konia. Na zewnątrz pasą się krowy, a traktor czeka w gotowości na pracę w polu. Zestaw zawiera także 2 figurki: farmera i dziecko.

Moje miasto - pizzeria [10834]

Twoje dziecko uwielbia pizzę? Z pewnością marzy o własnej pizzerii! Teraz może ja mieć dzięki zestawowi klocków LEGO DUPLO z serii Moje miasto. Zabawa w podawanie pizzy prosto z pieca sprawi maluchom mnóstwo radości. Odgrywając scenki z kolorowej restauracji, będą się jednocześnie uczyć różnych czynności i poprawnego zachowania przy stole. Maluchy mogą także przyjmować zamówienia przez telefon, a potem rozwozić pizzę na rowerze. Zestaw zawiera 3 figurki DUPLO: właściciela restauracji, tatę i córkę.

Pizzeria [10834]

Twój maluch uwielbia pizzę, a może w przyszłości chciałby zostać kucharzem? Jeśli tak, z pewnością pokocha zestaw Moje miasto LEGO DUPLO, dzięki któremu będzie mógł poczuć się jak właściciel prawdziwej włoskiej restauracji. Zabawa w podawanie pizzy prosto z pieca sprawi maluchom mnóstwo radości. Odgrywając scenki z kolorowej restauracji, będą się jednocześnie uczyć różnych czynności i poprawnego zachowania przy stole. Dzieciaki mogą także przyjmować zamówienia przez telefon, a potem rozwozić pizzę na rowerze. W zestawie trzy figurki DUPLO.

Dom rodzinny [10835]

Chcesz nauczyć swoje dziecko domowych obowiązków w taki sposób, by wykonywało je z przyjemnością? Pomoże Ci w tym zestaw Moje miasto LEGO DUPLO, dzięki któremu Twoje dziecko zbuduje swój własny dom, gdzie będzie mógł ćwiczyć rozmaite czynności ― od porannego wstawania, przez przygotowanie i jedzenie posiłków, po mycie samochodu. Dla Ciebie będzie to okazja do obserwowania, jak dzięki trzem figurkom DUPLO i scenariuszom z codziennego życia maluch rozwija w sobie umiejętności wcielania się w różne postacie.

Moja pierwsza karuzela [10845]

Każdy zdolny inżynier zaczynał od małych projektów. Twoje dziecko niech zacznie od zbudowania karuzeli z klocków LEGO DUPLO, dzięki której pozna podstawy związków przyczynowo-skutkowych. Kręcąc górną częścią karuzeli, maluch może obserwować, jak obracają się siedzenia zamontowane poniżej na specjalnych kołach zębatych. Ten niezwykły model zawiera trzy figurki DUPLO oraz klocki z rysunkami do dopasowywania, dzięki czemu daje wiele możliwości zabawy i uczenia się.

Moje Pierwsze Pojazdy [10816]

Twój maluch jest małym fanem motoryzacji? Jeśli tak z pewnością pokocha zestaw klocków LEGO DUPLO [10816] Moje Pierwsze Pojazdy. Brzdąc będzie mógł sam zbudować wymarzone auta, m.in. dźwig, wywrotkę, wóz strażacki, auto osobowe i samochód policyjny, łącząc podwozia pojazdów z kolorowymi klockami. W zestawie znajdziesz także motoryzacyjne i drogowe akcesoria – sygnalizację świetlną, stację uzupełniania wody czy haki do holowania, dzięki czemu możesz nauczyć brzdąc podstawowych zasad poruszania się po ulicy i bezpieczeństwa na drodze.

Moje Pierwsze Klocki [10848]

Chcesz rozbudzić w dziecku kreatywność i wspierać jego rozwój motoryczny? Sięgnij po LEGO DUPLO Moje Pierwsze Klocki. W zestawie znajdziesz 80 bajecznie kolorowych klocków, z których można wyczarować wszystko, cokolwiek podpowie wyobraźnia. Niektóre klocki są ozdobione z dwóch stron, dzięki czemu możesz stworzyć jeszcze bardziej realistyczne budowle – domki, zamki i wieże. Umiejętności konstrukcyjne pomogą dziecku ćwiczyć specjalne karty z instrukcjami, które są dołączone do zestawu.

Ciuchcia [10810]

Proszę wsiadać, drzwi zamykać, ciuchcia zaraz odjedzie! – tak właśnie możecie bawić się z dzieckiem zestawem LEGO DUPLO „Ciuchcia”. W zestawie znajdziesz klocki do zbudowania ciuchci oraz figurkę motorniczego, a także przejazd kolejowy i samochód wraz z figurką kierowcy, dzięki czemu możesz podczas zabawy nauczyć malca zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Skrzynki do załadowania na pociąg lub samochód, kwiaty i klocki przedstawiające jabłka i dynie będą wspaniałym uzupełnieniem zabawy.