Dzieci to mali odkrywcy,

dla których każdy dzień to wspaniała przygoda.
Chcesz sprawić, aby Twój maluch jeszcze chętniej odkrywał świat i z każdym dniem uczył się nowych rzeczy i doskonalił swoje umiejętności? Czytaj nasze porady, jak wspierać rozwój dziecka, rozmawiaj z ekspertami, testuj klocki LEGO® DUPLO®
i po prostu towarzysz swojemu dziecku
w tej niesamowitej przygodzie.

Artykuły

Rozwój mowy

Dowiedz się, jak przebiega rozwój mowy dziecka i co robić, by go wspierać.
Poznaj zabawy, które pomogą maluchowi trenować aparat artykulacyjny i sprawią,
że nawet najtrudniejsza głoska nie sprawi brzdącowi żadnego problemu.

Jak wspierać rozwój mowy dziecka?

Czytaj więcej

5 zabaw wspierających naukę mówienia

Czytaj więcej

Od rozumienia do mówienia

Czytaj więcej

Lekcje języka obcego dla smyka?

Czytaj więcej

Nauka przez zabawę

Rozwój i nauka Twojego dziecka jest bardzo ważna. A najlepiej do tego wykorzystać zabawę. Poznaj nasze kreatywne sposoby i wykorzystuj je spędzając wspólnie czas z dzieckiem.

Jak wspierać a nie stłamsić twórczość malucha?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czytaj więcej

7 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności językowych dziecka

Bezpieczna zabawka, czyli jaka?

Czytaj więcej

Po co w ogóle dziecko się bawi?

Czytaj więcej

Umiejętności społeczne: jak rozwijać je przez codzienne czynności

Rozwój empatii u dziecka: jak ją rozwijać w codziennej zabawie

Jak zachęcić dziecko do sprzątania zabawek?

Czytaj więcej

Jak rozwijać i ćwiczyć z dzieckiem umiejętności poznawcze

Jak rozwija się pamięć dziecka?

Czytaj więcej

Idealny prezent na święta dla dziecka – jak go znaleźć?

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności motorycznych dziecka

Video

Jak wspierać rozwój mowy dziecka?

Moment, kiedy dziecko wypowiada swoje pierwsze słowo, to prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdego rodzica. Jednak to, że masz to ważne wydarzenie już za sobą, wcale nie oznacza, że możesz spocząć na laurach. Nadal trzeba wspierać rozwój mowy dziecka. Sprawdź, jak to robić.

Pierwsze dźwięki wydaje już noworodek, jednak nie są to jeszcze świadome głoski ani sylaby, nawet jeśli czasem tak brzmią. Między 1. a 3. miesiącem życia maluszek zaczyna głużyć, czyli wydawać nieświadome dźwięki, które są preludium dalszego etapu rozwoju mowy, czyli gaworzenia. Na pierwsze świadome słowa trzeba poczekać przynajmniej do pierwszych urodzin dziecka. Jednak nawet u starszych brzdąców warto wpierać naukę mówienia, bo przed maluchem przecież jeszcze tyle rzeczy do odkrycia!

Aby dziecko płynnie mówiło...

Porady kreatywnej zabawy

Zabawa z dzieckiem to także doskonała okazja do wspierania rozwoju mowy. Z pomocą zestawu klocków LEGO DUPLO „Pizzeria” możecie bardzo łatwo stworzyć sytuacje wymagające prowadzenia dialogu. Budując pizzerię, zadawaj dziecku różne pytania: Co to będzie? Jaki kolor ma dach? Co będziemy robić w pizzerii? Następnie za pomocą figurek dołączonych do zestawu wcielcie się w role właściciela restauracji oraz taty i dziecka. Spróbujcie odegrać scenkę zamawiania pizzy czy dowożenia jej na telefon. Zobaczysz, że w ten sposób maluch nie tylko pozna nowe słownictwo, lecz także będzie bardziej odważny i nie będzie wstydził się mówić przy obcych osobach, a podczas Waszej najbliższej wizyty w pizzerii być może całkiem sam złoży zamówienie.

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.lego.pl/duplo

Moje miasto - pizzeria [10834]

Twoje dziecko uwielbia pizzę? Z pewnością marzy o własnej pizzerii! Teraz może ja mieć dzięki zestawowi klocków LEGO DUPLO z serii Moje miasto. Zabawa w podawanie pizzy prosto z pieca sprawi maluchom mnóstwo radości. Odgrywając scenki z kolorowej restauracji, będą się jednocześnie uczyć różnych czynności i poprawnego zachowania przy stole. Maluchy mogą także przyjmować zamówienia przez telefon, a potem rozwozić pizzę na rowerze. Zestaw zawiera 3 figurki DUPLO: właściciela restauracji, tatę i córkę.