Dzieci to mali odkrywcy,

dla których każdy dzień to wspaniała przygoda.
Chcesz sprawić, aby Twój maluch jeszcze chętniej odkrywał świat i z każdym dniem uczył się nowych rzeczy i doskonalił swoje umiejętności? Czytaj nasze porady, jak wspierać rozwój dziecka, rozmawiaj z ekspertami, testuj klocki LEGO® DUPLO®
i po prostu towarzysz swojemu dziecku
w tej niesamowitej przygodzie.

Artykuły

Rozwój mowy

Dowiedz się, jak przebiega rozwój mowy dziecka i co robić, by go wspierać.
Poznaj zabawy, które pomogą maluchowi trenować aparat artykulacyjny i sprawią,
że nawet najtrudniejsza głoska nie sprawi brzdącowi żadnego problemu.

Jak wspierać rozwój mowy dziecka?

Czytaj więcej

5 zabaw wspierających naukę mówienia

Czytaj więcej

Od rozumienia do mówienia

Czytaj więcej

Lekcje języka obcego dla smyka?

Czytaj więcej

Nauka przez zabawę

Rozwój i nauka Twojego dziecka jest bardzo ważna. A najlepiej do tego wykorzystać zabawę. Poznaj nasze kreatywne sposoby i wykorzystuj je spędzając wspólnie czas z dzieckiem.

Jak wspierać a nie stłamsić twórczość malucha?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czytaj więcej

7 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności językowych dziecka

Bezpieczna zabawka, czyli jaka?

Czytaj więcej

Po co w ogóle dziecko się bawi?

Czytaj więcej

Umiejętności społeczne: jak rozwijać je przez codzienne czynności

Rozwój empatii u dziecka: jak ją rozwijać w codziennej zabawie

Jak zachęcić dziecko do sprzątania zabawek?

Czytaj więcej

Jak rozwijać i ćwiczyć z dzieckiem umiejętności poznawcze

Jak rozwija się pamięć dziecka?

Czytaj więcej

Idealny prezent na święta dla dziecka – jak go znaleźć?

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności motorycznych dziecka

Video

Lekcje języka obcego dla smyka – czy warto posyłać na nie dziecko?

W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym to absolutne minimum. Kiedy więc zacząć uczyć malucha i jak to robić?

W ofercie większości szkół językowych znajdują się zajęcia dla małych dzieci, a nawet… kilkumiesięcznych niemowląt! Przeglądasz takie oferty z dużą dozą nieufności i wydaje Ci się, że uczenie języka obcego kilkulatka, który jeszcze nie potrafi dobrze mówić w ojczystym języku, to strata czasu i pieniędzy? Nie do końca.

Pierwsza lekcja języka obcego

Kiedy powinna się odbyć? Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Tak naprawdę wiele zależy od Twojego dziecka. Jeśli maluch jest ciekawy świata, chętnie wchodzi w interakcje z różnymi ludźmi i uwielbia uczyć się nowych rzeczy, warto rozważyć posłanie brzdąca na takie zajęcia. Co dziecko może zyskać?

Nie taka lekcja straszna, jak ją malują

Jeśli nie wyobrażasz sobie, żeby Twoja kilkuletnia pociecha grzecznie siedziała przez kilkadziesiąt minut na lekcji, to… bardzo dobrze! Zajęcia z języków obcych dla małych dzieci nie mają nic wspólnego z tradycyjną lekcją. Maluchy zamiast w ławkach zazwyczaj siedzą w kręgu na dywanie, a zajęcia wcale nie polegają na przepisywaniu z tablicy obcojęzycznych słówek, ale na zabawie. Dzieci uczą się grając w gry, rysując, tańcząc i śpiewając piosenki w języku obcym. To dla większości maluchów po prostu świetna zabawa. Jeśli nadal nie jesteś pewna, czy Twoja pociecha odnajdzie się na takich lekcjach, zanim zapiszesz ją na kurs, najlepiej sama zobacz, jak przebiegają zajęcia. Większość szkół daje możliwość uczestniczenia w pierwszej lekcji gratis. Na takie zajęcia możesz przyjść razem z dzieckiem – ty zobaczysz lekcję „od kuchni”, a brzdąc będzie mógł poznać rówieśników i lektora. Jeśli zdecydujesz się zapisać brzdąca na kurs, pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy – nie możesz oczekiwać, że po kilku lekcjach kilkulatek będzie płynnie mówił w języku obcym i prowadził złożone konwersacje. Bardziej chodzi o to, by maluch osłuchał się z językiem i nauczył podstaw jego wymowy i konstrukcji, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości – w szkole i przedszkolu.

Porady kreatywnej zabawy

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zapisać dziecko na kurs języka obcego, uczyć się warto także w domu. Jak? Oczywiście najlepiej przez zabawę. Pomoże Ci w tym zestaw klocków LEGO DUPLO „Dookoła świata”. Polećcie samolotem lub popłyńcie statkiem w dalekie kraje i poznajcie egzotyczne zwierzęta. Bawiąc się z dzieckiem nazywaj każdy przedmiot zarówno po polsku, jak i w języku obcym, którego chcesz nauczyć dziecko, zachęcaj dziecko, by powtórzyło po Tobie, a potem sprawdź, ile maluch zapamiętał, wskazując figurkę i pytając np. „What’s this?”.

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.lego.pl/duplo

Dookoła świata [10805]

Lubicie podróżować z dzieckiem i marzy wam się wycieczka dookoła świata? Nie odkładajcie marzeń na później – zrealizujcie je już teraz ze specjalnym zestawem LEGO DUPLO „Dookoła świata”. W zestawie znajdziecie 5 figurek LEGO DUPLO i 17 zwierząt z całego świata, w tym wieloryba z otwieraną paszczą! Na wyprawę możecie wyruszyć statkiem lub samolotem, a podczas wycieczki opowiedzieć dziecku o egzotycznych krainach i ich mieszkańcach.