Dzieci to mali odkrywcy,

dla których każdy dzień to wspaniała przygoda.
Chcesz sprawić, aby Twój maluch jeszcze chętniej odkrywał świat i z każdym dniem uczył się nowych rzeczy i doskonalił swoje umiejętności? Czytaj nasze porady, jak wspierać rozwój dziecka, rozmawiaj z ekspertami, testuj klocki LEGO® DUPLO®
i po prostu towarzysz swojemu dziecku
w tej niesamowitej przygodzie.

Artykuły

Umiejętności poznawcze

Zabawa to praca dziecka

Czytaj więcej

Na niby, ale całkiem serio, czyli jak bawią się dzieci

Czytaj więcej

Pozwól dziecku się ponudzić!

Czytaj więcej

Jak wychować małego geniusza?

Czytaj więcej

Nauka przez zabawę

Rozwój i nauka Twojego dziecka jest bardzo ważna. A najlepiej do tego wykorzystać zabawę. Poznaj nasze kreatywne sposoby i wykorzystuj je spędzając wspólnie czas z dzieckiem.

Jak wspierać a nie stłamsić twórczość malucha?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czytaj więcej

7 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności językowych dziecka

Bezpieczna zabawka, czyli jaka?

Czytaj więcej

Po co w ogóle dziecko się bawi?

Czytaj więcej

Umiejętności społeczne: jak rozwijać je przez codzienne czynności

Rozwój empatii u dziecka: jak ją rozwijać w codziennej zabawie

Jak zachęcić dziecko do sprzątania zabawek?

Czytaj więcej

Jak rozwijać i ćwiczyć z dzieckiem umiejętności poznawcze

Jak rozwija się pamięć dziecka?

Czytaj więcej

Idealny prezent na święta dla dziecka – jak go znaleźć?

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności motorycznych dziecka

Video

Zabawa to praca dziecka

Wydaje Ci się, że Twoje dziecko, bawiąc się, tak naprawdę nic pożytecznego nie robi? Przeciwnie – ono ciężko pracuje nad swoim rozwojem!

Być może czasem patrząc na swoje dziecko, myślisz sobie: „Takiemu to dobrze – nic nie robi, tylko całe dnie się bawi”. To jednak tylko połowiczna prawda, bowiem dziecko, bawiąc się, nie tylko się relaksuje, lecz także zdobywa nowe umiejętności właściwie z każdego obszaru. Nie wierzysz? Przekonaj się sama!

Dlaczego zabawa jest ważna w rozwoju dziecka?

Dziecko, poza czerpaniem radości z zabawy…

Porady kreatywnej zabawy

Poznaj kreatywne cyferki z LEGO DUPLO!
Dzieci lubią naśladować dorosłych. Widzą, jak rozmawiasz przez telefon, i próbują robić to samo. Zbudujcie razem pierwszy dziecięcy telefon z klocków LEGO DUPLO. Do budowy telefonu komórkowego najlepszy będzie zestaw LEGO DUPLO „Pociąg z cyferkami”. Można go użyć do stworzenia klawiatury. Najpierw wybierzcie klocki z cyferkami. Możecie przy tym głośno powtarzać liczby i odliczać na palcach. Pomóż dziecku rozmieścić cyfry tak jak w prawdziwym telefonie. Aby telefon był gotowy, powinien mieć małą antenkę na górze. Można ją zrobić z mniejszych klocków lub komina lokomotywy. Telefon mamy wygląda inaczej? Nie szkodzi. Puśćcie wodze fantazji i zbudujcie swój własny model. Po zakończeniu budowy warto wypróbować swój pierwszy własnoręcznie wykonany telefon. Dziecko może zadzwonić do babci, dziadka, kolegi lub koleżanki albo do figurki LEGO DUPLO czy pluszowego misia siedzącego w drugim pokoju.

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.lego.pl/duplo

Pociąg z cyferkami [10847]

Chcesz, aby Twoje dziecko poznało cyferki i nauczyło się liczyć szybko i z przyjemnością? Pobawcie się Pociągiem z cyferkami LEGO DUPLO! Pociąg złożony jest z dużych klocków, które dadzą Twojemu maluchowi wiele radości przy składaniu i przebudowywaniu, pomagając przy tym rozpocząć naukę cyfr. Zestaw zawiera dwie figurki dzieci DUPLO oraz figurkę kota, co pozwala wymyślać wspaniałe historie, budować, jeździć i uczyć się.