Dzieci to mali odkrywcy,

dla których każdy dzień to wspaniała przygoda.
Chcesz sprawić, aby Twój maluch jeszcze chętniej odkrywał świat i z każdym dniem uczył się nowych rzeczy i doskonalił swoje umiejętności? Czytaj nasze porady, jak wspierać rozwój dziecka, rozmawiaj z ekspertami, testuj klocki LEGO® DUPLO®
i po prostu towarzysz swojemu dziecku
w tej niesamowitej przygodzie.

Artykuły

Nauka przez zabawę

Rozwój i nauka Twojego dziecka jest bardzo ważna. A najlepiej do tego wykorzystać zabawę. Poznaj nasze kreatywne sposoby i wykorzystuj je spędzając wspólnie czas z dzieckiem.

Jak wspierać a nie stłamsić twórczość malucha?

Jak wychować kreatywne dziecko?

Czytaj więcej

7 pomysłów na jesienne zabawy z dzieckiem

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności językowych dziecka

Bezpieczna zabawka, czyli jaka?

Czytaj więcej

Po co w ogóle dziecko się bawi?

Czytaj więcej

Umiejętności społeczne: jak rozwijać je przez codzienne czynności

Rozwój empatii u dziecka: jak ją rozwijać w codziennej zabawie

Jak zachęcić dziecko do sprzątania zabawek?

Czytaj więcej

Jak rozwijać i ćwiczyć z dzieckiem umiejętności poznawcze

Jak rozwija się pamięć dziecka?

Czytaj więcej

Idealny prezent na święta dla dziecka – jak go znaleźć?

Czytaj więcej

Rozwój umiejętności motorycznych dziecka

Video

Idealny prezent na święta dla dziecka – jak go znaleźć?

Święta tuż-tuż, a Ty nadal nie masz prezentu dla dziecka? Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając upominek dla kilkulatka, by maluch był zadowolony z wizyty Świętego Mikołaja.

W sklepie z zabawkami dla dzieci można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Półki aż uginają się pod ciężarem klocków, gier, robotów, pluszowych misiów i pięknych lalek. Jak spośród tych wszystkich zabawek wybrać tę jedną, dzięki której w wigilijny wieczór na twarzy brzdąca pojawi się uśmiech od ucha do ucha? Sprawdź, czym powinien charakteryzować się prezent idealny.

5 cech idealnego prezentu dla dziecka

1. Prezent powinien sprawić dziecku radość.
W końcu po to go dajemy! A więc jeśli Twój maluch napisał lub narysował już list do Świętego Mikołaja i zdradził w nim, o czym marzy, koniecznie weź te wskazówki pod uwagę. Marzenia są przecież po to, żeby je realizować, a w ten magiczny, świąteczny wieczór – wszystkie powinny się spełnić.

2. Prezent powinien być bezpieczny.
Święty Mikołaj powinien dbać też o bezpieczeństwo maluchów, które obdarowuje, dlatego zanim wybierzesz zabawkę, koniecznie sprawdź, czy ma ona wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Zwróć też uwagę, czy nie posiada małych elementów, które łatwo odczepić, a które maluch mógłby połknąć lub włożyć do nosa czy uszu. Jeśli zabawka jest zasilana bateriami, upewnij się, czy są one w taki sposób, który uniemożliwia dziecku samodzielne ich wyjęcie.

3. Prezent powinien być dopasowany do wieku dziecka.
To ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, lecz także z powodu etapów rozwojowych dziecka. Maluszek nie będzie umiał poradzić sobie z zabawka dla starszaka i może się łatwo zniechęcić, natomiast kilkulatek szybko znudzi się zabawką przeznaczoną dla niemowlęcia. Dlatego wybierając prezent, zwracaj uwagę na oznaczenia rekomendowanego wieku na opakowaniu.

4. Prezent nie powinien szybko się nudzić.
Przypomnij sobie, ile zabawek ma Twoje dziecko. Pewnie całe mnóstwo. A teraz pomyśl, iloma z nich się bawi. Prawdopodobnie tylko kilkoma ulubionymi. Dlatego gdy będziesz wybierać prezent dla dziecka, zastanów się, czy nie znudzi on się szybko dziecku. Figurka bohatera z kreskówek czy kolejna lalka podobna do tych, które leżą na półce w domu być może przez chwilę sprawi maluchowi radość, ale czy za kilka dni nie podzieli losu innych zapomnianych zabawek? Stawiaj na takie prezenty, które będą rosły wraz z dzieckiem i którymi będzie mogło i chciało bawić się jeszcze przez długi czas.

5. Prezent powinien uczyć przydatnych umiejętności.
Jeśli podczas wesołej zabawy możemy przemycić trochę treści edukacyjnych, to właściwie czemu nie? Warto więc wybrać taką zabawkę, która będzie stymulować rozwój dziecka w różnych obszarach i zachęci do odkrywania świata.

Porady kreatywnej zabawy

Wizyta w wesołym miasteczku
Wesołe miasteczko to wspaniałe miejsca na spędzenie czasu wspólnie z rodziną. Jest tam mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zanim wybierzecie się do prawdziwego wesołego miasteczka, możecie udać się z wizytą do lunaparku LEGO® DUPLO®. Zbudujcie wesołe miasteczko z zestawu klocków LEGO® DUPLO®, a następnie wcielcie się w role dzieci – figurek DUPLO, który wybrały się na wycieczkę do lunaparku. Korzystanie z różnych atrakcji, które oferuje wesołe miasteczko to świetna okazja, by wpoić dziecku zasady bezpiecznego zachowania się w takim miejscu. Zaaranżuj scenkę, w której opowiedz dziecku, jak trzeba zachowywać się, będąc w lunaparku (chociażby ustawić się w kolejce do zjeżdżalni czy karuzeli i czekanie na swoją kolej, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, np. zjeżdżanie na zjeżdżalni pojedynczo, a nie w kilka osób, nie podchodzić zbyt blisko karuzeli, gdy jest uruchomiona, pilnować się rodziców i nie odchodzić nigdzie z nieznajomymi osobami). Zobaczysz, że dzięki takiej lekcji, Wasza wycieczka do prawdziwego wesołego miasteczka przebiegnie bez żadnych niemiłych niespodzianek.

Więcej inspiracji do kreatywnej zabawy szukaj na www.lego.pl/duplo

Wesołe Miasteczko [10841]

Zestaw LEGO® DUPLO® Wesołe Miasteczko jest nie tylko bezpieczny, doskonale dopasowany do potrzeb i zainteresowań dzieci w wieku 2-5 lat, lecz także pomaga stymulować rozwój dziecka i przynosi maluchom mnóstwo radości. To po prostu prezent idealny! Wybierzcie się wspólnie na rodzinną wycieczkę do wesołego miasteczka. Przejedźcie się na karuzeli z czterema konikami i funkcją koła zębatego — obróćcie daszek, by uruchomić karuzelę i obserwować, jak figurki koników obracają się dookoła niej. Figurki LEGO® DUPLO® w zestawie pomogą rozwijać umiejętności odgrywania ról i scenek: możecie na przykład pomóc im zjechać ze zjeżdżalni lub kupić bilet w kasie.