Twoje dziecko uwielbia bawić się,
tworząc nowe historie?

Wybrane rodziny przetestowały zestawy
klocków Mega Bloks Storytelling
- czy warto je kupić?

Sprawdź opinie rodziców

PRODUKTY

Spacerowy Słonik
Podniebne Lotnisko
Przygodowe ZOO
Małe zestawy tematyczne
Zestaw liczymy 1-2-3!
Zestaw klocki kolorowa układanka
Klocki 60 elementów torba
Klocki 80 elementów torba
Klocki 150 elementów torba deluxe
Stolik z klockami niebieski
Pojazd - zbieracz klocków
Pociąg ABC
Małe zestawy do zabawy
Przygoda na wyspie Sodor
Lokomotywki do zbudowania
Wybierzcie się na pełny przygód spacer ze słonikiem oraz hipopotamem, małpką, tukanem i żyrafą, które możecie samodzielnie zbudować! Spróbujcie połączyć zwierzątka, doczepiając je do słonika na podstawkach z kółkami i stwórzcie w ten sposób prawdziwą paradę zwierząt. Po skończonej zabawie wszystkie elementy możecie przechowywać w środku obrotowego brzuszka słonika – pociągnijcie słonika i zobaczcie, jak w jego brzuszku kręcą się klocki.
Maluch jest zachwycony, gdy widzi na niebie samolot? To idealny zestaw dla niego! Port lotniczy to zestaw, który można przebudowywać na wiele sposobów i zawiera elementy, które są zmienne. Wśród elementów znajdziemy figurki pilotów, wesoły samolot, a nawet konsolę z wieży kontroli lotów! Zabawa nimi pozwoli rozwinąć w dziecku wyobraźnię oraz odpowiedzialność. Elementy są idealne dla małych rączek, więc dziecko może rozwijać zdolności manualne, a jednocześnie rozszerzać horyzonty swojej wyobraźni przez opowiastki, które będą towarzyszyły zabawie.
Skaczące małpki, ryczący tygrys i wiele innych zwierzaków! Komplet klocków pomoże dziecku w zapoznaniu się z egozytcznymi zwierzątkami. Zestaw zoo safari zawiera 3 figurki zwierząt: tygrysa, słonia i małpki oraz mnóstwo ruchomych elementów, które pomogą wyobrazić sobie, że naprawdę (podczas zabawy) znajdujecie się w dzikiej Afryce. Dzięki zabawie i opowiadaniu historyjek związanych ze zwierzętami, maluch rozwija wyobraźnię i poznaje świat, w którym wszystko jest możliwe – zarówno spotkanie z wielkim słoniem, jak i wędrówki np. z tygrysem.
Szukasz kreatywnej zabawki niewielkich rozmiarów, którą bez trudu można wszędzie ze sobą zabrać? Sięgnij po Małe Zestawy Tematyczne Mega Bloks Storytelling! Dzięki nim Twoja pociecha będzie mogła wcielić się w rolę troskliwego weterynarza i pomóc wrócić do zdrowia chorym zwierzętom, a także zostać odważnym policjantem, który strzeże obywateli przed przestępcami.
Teraz dziecko może uczyć się liczenia do 10, budując konstrukcje z 20 klocków z nadrukiem cyfr od 0 do 9 oraz specjalnych piktogramów, które ułatwiają liczenie! Użyjcie tych klocków o jaskrawych kolorach i specjalnych kształtach do budowania wysokich wież, szeregów liczb oraz wszystkiego, co podpowie Wam wyobraźnia. Kiedy zabawa się skończy, sprzątanie jest łatwe i szybkie dzięki wygodnej torbie do przechowywania!
To klocki do zabawy i budowy kolorowego świata nauki, w którym maluch nauczy się dopasowywać i układać duże elementy! Klocki we wszystkich kolorach tęczy zdobione są dodatkowo pięknymi obrazkami. Świetnie nadają się do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi. Wystarczy ułożyć na sobie czerwone klocki, aby zobaczyć, co mają ze sobą wspólnego jabłko, biedronka i róża. Po zakończeniu zabawy sprzątanie ułatwi wygodna torba do przechowywania klocków. Zestaw zawiera 20 elementów w różnych kolorach i wzorach.
Klocki dla dzieci First Builders Mega Bloks to wspaniały zestaw 60 kolorowych klocków zapakowanych w ekologiczną (wolną od PCV), zapinaną na suwak torbę. Duże i wygodne klocki świetnie nadają się do zabawy. Rozmiar klocka doskonale dopasowany jest do małych rączek dziecka. Zabawa klockami stymuluje wyobraźnię i rozwija umiejętności manualne dziecka. Zestaw polecany dzieciom od 1. do 5. roku życia. Zestaw jest dostępny w dwóch kolorach opakowania: niebieskim i różowym.
Zestaw zawiera 80 klocków w różnej szacie kolorystycznej zapakowanych w wygodną i poręczną torbę, która może służyć zarówno do przechowywania, jak i przenoszenia klocków.
Zestaw Mega Bloks First Builders zawiera aż 150 elementów, które pozwalają budować i burzyć bez końca. Dziecko może skonstruować wysokie wieże, niezdobyte zamki lub cokolwiek, co mu przyjdzie do głowy. Dzięki temu, że klocki są duże, nawet niecierpliwa pociecha szybko zobaczy rezultat swojej pracy. Całość zapakowana jest w ekologiczną torbę (bez PVC), która może służyć także do przechowywania klocków po skończonej zabawie. Idealne dla dzieci w wieku 1–5 lat.
Dzięki stoliczkowi z klockami, który stanowi solidną podstawę do budowania, dziecko może tworzyć wspaniałe konstrukcje według swoich własnych pomysłów, a tym samym rozwijać swoją kreatywność i zmysł konstruktorski. Duże i wygodne klocki mają rozmiar i kształt idealny dla małych rączek. Z klocków i elementów wchodzących w skład zestawu maluchy mogą zbudować między innymi miasteczko z ulicami, po których porusza się miejskie autko. Stolik jest też jednocześnie miejscem do przechowywania klocków po skończonej zabawie.
Wózek pojazd zbieracz klocków First Builders Mega Bloks firmy Mattel to zabawka dla dzieci od 1. roku życia. Zestaw, oprócz pojazdu do zbierania klocków, zawiera również kolorowe, różnej wielkości klocki, które dopasowane są do rączek dzieci. Wózek pojazd zbieracz klocków wyposażono również w wygodny uchwyt, który jest niezwykle pomocny przy zmianie miejsca zabawy i transporcie. Wózek zbiera klocki rozsypane na podłodze. Dzieje się to, dzięki zastosowaniu specjalnego, obrotowego mechanizmu, który pozostaje w pełni bezpieczny dla dzieci. W zestawie znajdują się klocki o zróżnicowanych rozmiarach, które pozwolą małemu konstruktorowi na tworzenie rozmaitych budowli, a po skończonej zabawie, wystarczy przejechać zbieraczem po podłodze i w krótkim czasie pokój będzie posprzątany. To doskonały pomysł na zabawę i zachowanie porządku.
Pociąg edukacyjny ABC Mega Bloks firmy Mattel to zabawka dla dzieci w wieku 1-5 lat. Z tym pociągiem dziecko nauczy się w ekspresowym tempie literek alfabetu (od A do Z). Wystarczy połączyć ze sobą trzy podstawy na kółkach, aby utworzyć pociąg, a następnie układać na nim klocki z literkami w kolejności alfabetycznej lub konkretne słowa. Zestaw składa się z 20 elementów, zawiera 3 podstawy na kółkach i inne elementy w specjalnych kształtach.
Asortyment tematycznych zestawów z klockami Mega Bloks daje wiele możliwości do wspaniałej konstrukcyjnej zabawy. W każdym z nich znajdziesz kolorowe klocki oraz specjalne ruchome elementy oraz akcesoria takie jak figurki i pojazd. Zestawy zapakowane są w praktyczne pudełka, których wieko stanowi platfomę do budowania.
Teraz nawet najmłodsi wielbiciele niebieskiej lokomotywki z numerem 1 mogą odwiedzić najsłynniejsze miejsca na Wyspie Sodor, budując z dużych klocków charakterystyczne elementy ze świata Tomka i Przyjaciół! Najpierw należy zbudować Tomka, a potem można już pędzić do Stacji Makaronowo i Grodkowo oraz wpaść do Warsztatu na Wyspie Sodor. Ten stworzony dla małych rączek wielki zestaw 70 klocków pozwala budować i przebudowywać bez końca. A po dniu intensywnego zwiedzania wyspy Sodor klocki można wrzucić do praktycznej torby do przechowywania.
Teraz najmłodsi miłośnicy Tomka mogą zbudować swoje ulubione postaci z bajki Tomek i Przyjaciele, korzystając z dużych klocków i podstaw na kółkach. Dzieci wraz z ulubionym bohaterem mogą odwiedzić Wyspę Sodor lub połączyć ze sobą lokomotywki, aby bawić się jeszcze lepiej! Klocki pasują również do innych zestawów Mega Bloks.

TESTOWANIE

Twoje dziecko kocha zwierzęta,
a może marzy o tym, by w przyszłości zostać pilotem?

Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z opiniami blogerek,
które przetestowały zestawy klocków Mega Bloks Storytelling

homeandbaby, mommydraws, lifeandchill

Artykuły

Bajki nie tylko z książek

Bajki nie tylko z książek

O tym, że warto dziecku opowiadać bajki, wie chyba każdy rodzic. Czy wiesz jednak, że ciekawe historie dla dziecka można czerpać nie tylko z książek?

Po co opowiadać dziecku bajki?

Opowiadanie dziecku różnych historii niesie ze sobą wiele korzyści dla malucha. Jakich? Otóż bajki wspierają rozwój:

  • wyobraźni – w baśniowym świecie wszystko może się wydarzyć, a to, co zadzieje się z bohaterami historii, zależy tylko od autora i… od nas samych, bo przecież możemy wspólnie z dzieckiem wymyślić alternatywną opowieść lub dalszy ciąg historii.
  • mowy – w bajkach maluch z pewnością napotka nieznane jeszcze słowa i zwroty, a tym samym poszerzy swój zasób słownictwa. Nauczy się także, co należy powiedzieć w danej sytuacji, np. „Dzień dobry”, gdy się z kimś witamy, i „Do widzenia” na pożegnanie.
  • emocjonalny i społeczny – odważny bohater, który nie boi się żadnych wyzwań, czy empatyczna i przyjacielska postać, która o każdego się troszczy, pomogą Ci nauczyć dziecko prospołecznych zachowań i panowania nad swoimi emocjami.
  • postaw – jak odróżnić dobro od zła i co zrobić, gdy komuś słabszemu dzieje się jakaś krzywda? Tego wszystkiego Twoje dziecko dowie się z mądrych bajek.

Skąd czerpać bajki dla dziecka?

Odpowiedź, która z pewnością nasuwa Ci się jako pierwsza, brzmi: z książek. Oczywiście masz rację, w księgarniach jest całe mnóstwo pięknie ilustrowanych publikacji z ciekawymi opowieściami dla dzieci w różnym wieku. Znajdziesz tam także audiobooki z bajkami czytanymi przez znane osoby o pięknych głosach. To jednak nie wszystko! Czy wiesz, że historie dla dziecka możesz znaleźć także w… zabawie klockami?! To możliwe dzięki zestawom Mega Bloks z serii Storytelling – Odgrywanie historyjek. Już sama nazwa wskazuje, że klocki zostały tak pomyślane, by zachęcać do wspólnej zabawy i tworzenia podczas niej własnych historii. Zestaw „Podniebne Lotnisko” pozwoli Wam zdobywać przestworza waszej wyobraźni. Stwórzcie razem ruchliwe lotnisko, z którego wystartujecie w pięknym stylu! Posadźcie jednego ze swoich przyjaciół z zestawu za sterami wesołego samolotu, a drugiego za konsolą w wieży kontroli lotów i wspólnie wymyślcie niesamowitą historię! W „Przygodowym Miasteczku” odkryjcie uroki miasta, skorzystajcie z wielu ciekawych atrakcji i poznajcie mieszkańców. Możecie odwiedzić przyjaciela w jego domu z klocków, a po drodze skoczyć coś przekąsić do restauracji i zatankować na stacji benzynowej. Z kolei w „Przygodowym ZOO” możecie przeżyć przygody pełne „dzikiej” radości z trzema uroczymi zwierzątkami z safari! A jeśli wolicie coś w mniejszym rozmiarze, sięgnijcie po małe zestawy tematyczne, dzięki którym będziecie mogli zbudować własną klinikę dla zwierząt lub posterunek policji. Wszystkie zestawy Mega Bloks są bezpieczne dla dziecka, dostosowane do jego małych rączek i idealne dla brzdąców w wieku 1–5 lat. Klocki z serii Storytelling – Odgrywanie historyjek pozwolą Wam tworzyć swoje własne historie. To nie tylko doskonałe ćwiczenie wyobraźni, lecz także świetna zabawa zarówno dla malucha, jak i całej rodziny.

Szukasz więcej pomysłów na inspirujące zabawy z dzieckiem.

Zajrzyj do katalogu i poznaj wszystkie produkty