Twoje dziecko uwielbia bawić się,
tworząc nowe historie?

Wybrane rodziny przetestowały zestawy
klocków Mega Bloks Storytelling
- czy warto je kupić?

Sprawdź opinie rodziców

8 ponadczasowych zabawek, które powinno mieć każde dziecko

Skakanka, lalka czy klocki – to zabawki, które z pewnością pamiętasz ze swojego dzieciństwa. Mamy dobrą wiadomość! One się nie starzeją i Twoja pociecha będzie się nimi bawić tak samo dobrze jak Ty kiedyś.

8 ponadczasowych zabawek, które powinno mieć każde dziecko

Współcześnie wybór zabawek dla maluchów jest tak ogromny, że można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Tablety dla najmłodszych, zabawkowe telefony czy roboty, które mówią wierszyki i śpiewają piosenki – wszystko interaktywne i naszpikowane elektroniką. Choć takie zabawki z pewnością są dla dziecka atrakcyjne i mogą doskonale wspierać jego rozwój, nie zapominaj o tych, które znasz ze swojego dzieciństwa. Pluszowy miś, klocki czy skakanka nie wychodzą z mody, są niedrogie i dają wprost nieograniczone możliwości do kreatywnej zabawy z dzieckiem.
Co jeszcze maluch powinien mieć w swoim kąciku z zabawkami?

Kultowe zabawki dla dziecka

1. Miś albo lalka.

Będą najwierniejszymi przyjaciółmi Twojego dziecka i powiernikami jego wszystkich sekretów. Pomogą mu zasnąć i pokonać lęk przed wizytą u lekarza, będą towarzyszyć brzdącowi na wakacjach i wycieczkach. Zwyczajny miś albo miękka lalka to absolutny must have dla każdego brzdąca. Zobaczysz, że maluch długo nie będzie mógł się z nimi rozstać. Niektórzy dorośli nadal z sentymentem przechowują swoją ukochaną przytulankę

2. Grzechotka.

Pomoże niemowlęciu doskonalić sprawność manualną oraz koordynację ręka–oko, a wydawane przez nią dźwięki będą stymulować słuch malucha.

3. Klocki.

Ze swojego dzieciństwa pamiętasz zapewne jeszcze te drewniane, jednokolorowe. Choć nie mieniły się wieloma kolorami i nie można było ich trwale połączyć, to i tak zabawa nimi była czystą przyjemnością, a o budowlach, które z nich powstawały, nie śnili najwięksi architekci. Klocki to nadal doskonała zabawka dla dziecka. Pomagają ćwiczyć małą motorykę (czyli m.in. rozwój chwytu i sprawność dłoni), koordynację wzrokowo-ruchową, a także rozwijają wyobraźnię i zachęcają do zabawy całą rodzinę. Teraz klocki dla najmłodszych znacznie różnią się od tych, którymi my się bawiliśmy. Są bajecznie kolorowe, idealnie dopasowane do małych rączek co pozwala na ich łatwe łączenie w pierwsze, niezwykłe dziecięce budowle. Dodatkowo są bezpieczne dla najmłodszych, wykonane z atestowanych materiałów najwyższej jakości jak np. klocki Mega Bloks. Zestaw 80 kolorowych elementów zapakowany w ekologiczną, zapinaną na suwak torbę to idealny prezent dla każdego malucha w wieku 1–5 lat. Będziecie mogli stworzyć z nich wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Jeśli zaś jeden zestaw to dla Was za mało, spokojnie możecie dokupić kolejny, ponieważ wszystkie klocki Mega Bloks są ze sobą kompatybilne.

4. Memory.

To doskonała rozrywka dla całej rodziny. Dziecku (a także dorosłym!) pomoże ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość, może także posłużyć do uczenia się nazw kolorów, zwierząt czy przedmiotów, w zależności od tego, jakie memory wybierzecie.

5. Puzzle.

Ćwiczą spostrzegawczość, zapamiętywanie, pomagają doskonalić małą motorykę oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Doskonale trenują także wytrwałość, bo ułożenie niektórych obrazków wymaga dużego samozaparcia i motywacji. W sklepach z zabawkami bez trudu znajdziesz puzzle o zróżnicowanym stopniu trudności, przeznaczone dla dzieci w różnym wieku.

6. Skakanka.

To zabawka dla maluchów, które potrafią już dobrze chodzić. Na początku, gdy maluch nie potrafi jeszcze sam kręcić skakanką, możecie po prostu położyć ją na ziemi i przeskakiwać nad nią. Później naucz swoją pociechę kręcić skakanką, a następnie włączcie do zabawy pozostałych członków rodziny i skaczcie wspólnie, grając np. w „Szczura” czy mówiąc popularną wyliczankę, jak np. „Aniołek, fiołek, róża, bez”. Skakanie przez skakankę to doskonały trening całego ciała – maluch wzmacnia w ten sposób wszystkie grupy mięśni oraz doskonali koordynację. Taka mała dawka ruchu z pewnością przyda się także Wam, rodzicom.

7. Domino.

W prosty i przyjemny sposób pomoże Ci nauczyć malucha liczyć. Będzie także doskonałym ćwiczeniem na spostrzegawczość oraz wesprze rozwój małej motoryki. Jego niewielkie rozmiary sprawią, że możecie bez trudu zabrać je w podróż np. na wakacje czy do dziadków i tam cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, grając.

8. Kaczuszki do kąpieli.

Sprawią, że najzwyklejsza kąpiel zmieni się w prawdziwą morską przygodę, a Twoja pociecha wprost nie będzie chciała wyjść z wanny.

Szukasz więcej pomysłów na inspirujące zabawy z dzieckiem.

Zajrzyj do katalogu i poznaj wszystkie produkty