Twoje dziecko uwielbia bawić się,
tworząc nowe historie?

Wybrane rodziny przetestowały zestawy
klocków Mega Bloks Storytelling
- czy warto je kupić?

Sprawdź opinie rodziców

Bajki nie tylko z książek

O tym, że warto dziecku opowiadać bajki, wie chyba każdy rodzic. Czy wiesz jednak, że ciekawe historie dla dziecka można czerpać nie tylko z książek?

Bajki nie tylko z książek

Po co opowiadać dziecku bajki?

Opowiadanie dziecku różnych historii niesie ze sobą wiele korzyści dla malucha. Jakich? Otóż bajki wspierają rozwój:

  • wyobraźni – w baśniowym świecie wszystko może się wydarzyć, a to, co zadzieje się z bohaterami historii, zależy tylko od autora i… od nas samych, bo przecież możemy wspólnie z dzieckiem wymyślić alternatywną opowieść lub dalszy ciąg historii.
  • mowy – w bajkach maluch z pewnością napotka nieznane jeszcze słowa i zwroty, a tym samym poszerzy swój zasób słownictwa. Nauczy się także, co należy powiedzieć w danej sytuacji, np. „Dzień dobry”, gdy się z kimś witamy, i „Do widzenia” na pożegnanie.
  • emocjonalny i społeczny – odważny bohater, który nie boi się żadnych wyzwań, czy empatyczna i przyjacielska postać, która o każdego się troszczy, pomogą Ci nauczyć dziecko prospołecznych zachowań i panowania nad swoimi emocjami.
  • postaw – jak odróżnić dobro od zła i co zrobić, gdy komuś słabszemu dzieje się jakaś krzywda? Tego wszystkiego Twoje dziecko dowie się z mądrych bajek.

Skąd czerpać bajki dla dziecka?

Odpowiedź, która z pewnością nasuwa Ci się jako pierwsza, brzmi: z książek. Oczywiście masz rację, w księgarniach jest całe mnóstwo pięknie ilustrowanych publikacji z ciekawymi opowieściami dla dzieci w różnym wieku. Znajdziesz tam także audiobooki z bajkami czytanymi przez znane osoby o pięknych głosach. To jednak nie wszystko! Czy wiesz, że historie dla dziecka możesz znaleźć także w… zabawie klockami?! To możliwe dzięki zestawom Mega Bloks z serii Storytelling – Odgrywanie historyjek. Już sama nazwa wskazuje, że klocki zostały tak pomyślane, by zachęcać do wspólnej zabawy i tworzenia podczas niej własnych historii. Zestaw „Podniebne Lotnisko” pozwoli Wam zdobywać przestworza waszej wyobraźni. Stwórzcie razem ruchliwe lotnisko, z którego wystartujecie w pięknym stylu! Posadźcie jednego ze swoich przyjaciół z zestawu za sterami wesołego samolotu, a drugiego za konsolą w wieży kontroli lotów i wspólnie wymyślcie niesamowitą historię! W „Przygodowym Miasteczku” odkryjcie uroki miasta, skorzystajcie z wielu ciekawych atrakcji i poznajcie mieszkańców. Możecie odwiedzić przyjaciela w jego domu z klocków, a po drodze skoczyć coś przekąsić do restauracji i zatankować na stacji benzynowej. Z kolei w „Przygodowym ZOO” możecie przeżyć przygody pełne „dzikiej” radości z trzema uroczymi zwierzątkami z safari! A jeśli wolicie coś w mniejszym rozmiarze, sięgnijcie po małe zestawy tematyczne, dzięki którym będziecie mogli zbudować własną klinikę dla zwierząt lub posterunek policji. Wszystkie zestawy Mega Bloks są bezpieczne dla dziecka, dostosowane do jego małych rączek i idealne dla brzdąców w wieku 1–5 lat. Klocki z serii Storytelling – Odgrywanie historyjek pozwolą Wam tworzyć swoje własne historie. To nie tylko doskonałe ćwiczenie wyobraźni, lecz także świetna zabawa zarówno dla malucha, jak i całej rodziny.

Szukasz więcej pomysłów na inspirujące zabawy z dzieckiem.

Zajrzyj do katalogu i poznaj wszystkie produkty