Twoje dziecko uwielbia bawić się,
tworząc nowe historie?

Wybrane rodziny przetestowały zestawy
klocków Mega Bloks Storytelling
- czy warto je kupić?

Sprawdź opinie rodziców

PRODUKTY

Spacerowy Słonik
Podniebne Lotnisko
Przygodowe ZOO
Małe zestawy tematyczne
Zestaw liczymy 1-2-3!
Zestaw klocki kolorowa układanka
Klocki 60 elementów torba
Klocki 80 elementów torba
Klocki 150 elementów torba deluxe
Stolik z klockami niebieski
Pojazd - zbieracz klocków
Pociąg ABC
Małe zestawy do zabawy
Przygoda na wyspie Sodor
Lokomotywki do zbudowania
Wybierzcie się na pełny przygód spacer ze słonikiem oraz hipopotamem, małpką, tukanem i żyrafą, które możecie samodzielnie zbudować! Spróbujcie połączyć zwierzątka, doczepiając je do słonika na podstawkach z kółkami i stwórzcie w ten sposób prawdziwą paradę zwierząt. Po skończonej zabawie wszystkie elementy możecie przechowywać w środku obrotowego brzuszka słonika – pociągnijcie słonika i zobaczcie, jak w jego brzuszku kręcą się klocki.
Maluch jest zachwycony, gdy widzi na niebie samolot? To idealny zestaw dla niego! Port lotniczy to zestaw, który można przebudowywać na wiele sposobów i zawiera elementy, które są zmienne. Wśród elementów znajdziemy figurki pilotów, wesoły samolot, a nawet konsolę z wieży kontroli lotów! Zabawa nimi pozwoli rozwinąć w dziecku wyobraźnię oraz odpowiedzialność. Elementy są idealne dla małych rączek, więc dziecko może rozwijać zdolności manualne, a jednocześnie rozszerzać horyzonty swojej wyobraźni przez opowiastki, które będą towarzyszyły zabawie.
Skaczące małpki, ryczący tygrys i wiele innych zwierzaków! Komplet klocków pomoże dziecku w zapoznaniu się z egozytcznymi zwierzątkami. Zestaw zoo safari zawiera 3 figurki zwierząt: tygrysa, słonia i małpki oraz mnóstwo ruchomych elementów, które pomogą wyobrazić sobie, że naprawdę (podczas zabawy) znajdujecie się w dzikiej Afryce. Dzięki zabawie i opowiadaniu historyjek związanych ze zwierzętami, maluch rozwija wyobraźnię i poznaje świat, w którym wszystko jest możliwe – zarówno spotkanie z wielkim słoniem, jak i wędrówki np. z tygrysem.
Szukasz kreatywnej zabawki niewielkich rozmiarów, którą bez trudu można wszędzie ze sobą zabrać? Sięgnij po Małe Zestawy Tematyczne Mega Bloks Storytelling! Dzięki nim Twoja pociecha będzie mogła wcielić się w rolę troskliwego weterynarza i pomóc wrócić do zdrowia chorym zwierzętom, a także zostać odważnym policjantem, który strzeże obywateli przed przestępcami.
Teraz dziecko może uczyć się liczenia do 10, budując konstrukcje z 20 klocków z nadrukiem cyfr od 0 do 9 oraz specjalnych piktogramów, które ułatwiają liczenie! Użyjcie tych klocków o jaskrawych kolorach i specjalnych kształtach do budowania wysokich wież, szeregów liczb oraz wszystkiego, co podpowie Wam wyobraźnia. Kiedy zabawa się skończy, sprzątanie jest łatwe i szybkie dzięki wygodnej torbie do przechowywania!
To klocki do zabawy i budowy kolorowego świata nauki, w którym maluch nauczy się dopasowywać i układać duże elementy! Klocki we wszystkich kolorach tęczy zdobione są dodatkowo pięknymi obrazkami. Świetnie nadają się do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi. Wystarczy ułożyć na sobie czerwone klocki, aby zobaczyć, co mają ze sobą wspólnego jabłko, biedronka i róża. Po zakończeniu zabawy sprzątanie ułatwi wygodna torba do przechowywania klocków. Zestaw zawiera 20 elementów w różnych kolorach i wzorach.
Klocki dla dzieci First Builders Mega Bloks to wspaniały zestaw 60 kolorowych klocków zapakowanych w ekologiczną (wolną od PCV), zapinaną na suwak torbę. Duże i wygodne klocki świetnie nadają się do zabawy. Rozmiar klocka doskonale dopasowany jest do małych rączek dziecka. Zabawa klockami stymuluje wyobraźnię i rozwija umiejętności manualne dziecka. Zestaw polecany dzieciom od 1. do 5. roku życia. Zestaw jest dostępny w dwóch kolorach opakowania: niebieskim i różowym.
Zestaw zawiera 80 klocków w różnej szacie kolorystycznej zapakowanych w wygodną i poręczną torbę, która może służyć zarówno do przechowywania, jak i przenoszenia klocków.
Zestaw Mega Bloks First Builders zawiera aż 150 elementów, które pozwalają budować i burzyć bez końca. Dziecko może skonstruować wysokie wieże, niezdobyte zamki lub cokolwiek, co mu przyjdzie do głowy. Dzięki temu, że klocki są duże, nawet niecierpliwa pociecha szybko zobaczy rezultat swojej pracy. Całość zapakowana jest w ekologiczną torbę (bez PVC), która może służyć także do przechowywania klocków po skończonej zabawie. Idealne dla dzieci w wieku 1–5 lat.
Dzięki stoliczkowi z klockami, który stanowi solidną podstawę do budowania, dziecko może tworzyć wspaniałe konstrukcje według swoich własnych pomysłów, a tym samym rozwijać swoją kreatywność i zmysł konstruktorski. Duże i wygodne klocki mają rozmiar i kształt idealny dla małych rączek. Z klocków i elementów wchodzących w skład zestawu maluchy mogą zbudować między innymi miasteczko z ulicami, po których porusza się miejskie autko. Stolik jest też jednocześnie miejscem do przechowywania klocków po skończonej zabawie.
Wózek pojazd zbieracz klocków First Builders Mega Bloks firmy Mattel to zabawka dla dzieci od 1. roku życia. Zestaw, oprócz pojazdu do zbierania klocków, zawiera również kolorowe, różnej wielkości klocki, które dopasowane są do rączek dzieci. Wózek pojazd zbieracz klocków wyposażono również w wygodny uchwyt, który jest niezwykle pomocny przy zmianie miejsca zabawy i transporcie. Wózek zbiera klocki rozsypane na podłodze. Dzieje się to, dzięki zastosowaniu specjalnego, obrotowego mechanizmu, który pozostaje w pełni bezpieczny dla dzieci. W zestawie znajdują się klocki o zróżnicowanych rozmiarach, które pozwolą małemu konstruktorowi na tworzenie rozmaitych budowli, a po skończonej zabawie, wystarczy przejechać zbieraczem po podłodze i w krótkim czasie pokój będzie posprzątany. To doskonały pomysł na zabawę i zachowanie porządku.
Pociąg edukacyjny ABC Mega Bloks firmy Mattel to zabawka dla dzieci w wieku 1-5 lat. Z tym pociągiem dziecko nauczy się w ekspresowym tempie literek alfabetu (od A do Z). Wystarczy połączyć ze sobą trzy podstawy na kółkach, aby utworzyć pociąg, a następnie układać na nim klocki z literkami w kolejności alfabetycznej lub konkretne słowa. Zestaw składa się z 20 elementów, zawiera 3 podstawy na kółkach i inne elementy w specjalnych kształtach.
Asortyment tematycznych zestawów z klockami Mega Bloks daje wiele możliwości do wspaniałej konstrukcyjnej zabawy. W każdym z nich znajdziesz kolorowe klocki oraz specjalne ruchome elementy oraz akcesoria takie jak figurki i pojazd. Zestawy zapakowane są w praktyczne pudełka, których wieko stanowi platfomę do budowania.
Teraz nawet najmłodsi wielbiciele niebieskiej lokomotywki z numerem 1 mogą odwiedzić najsłynniejsze miejsca na Wyspie Sodor, budując z dużych klocków charakterystyczne elementy ze świata Tomka i Przyjaciół! Najpierw należy zbudować Tomka, a potem można już pędzić do Stacji Makaronowo i Grodkowo oraz wpaść do Warsztatu na Wyspie Sodor. Ten stworzony dla małych rączek wielki zestaw 70 klocków pozwala budować i przebudowywać bez końca. A po dniu intensywnego zwiedzania wyspy Sodor klocki można wrzucić do praktycznej torby do przechowywania.
Teraz najmłodsi miłośnicy Tomka mogą zbudować swoje ulubione postaci z bajki Tomek i Przyjaciele, korzystając z dużych klocków i podstaw na kółkach. Dzieci wraz z ulubionym bohaterem mogą odwiedzić Wyspę Sodor lub połączyć ze sobą lokomotywki, aby bawić się jeszcze lepiej! Klocki pasują również do innych zestawów Mega Bloks.

KONKURS MÓJ BOHATER

Prześlij rysunek przedstawiający pociąg
Tomek i Przyjaciele. Do wygrania
10 zestawów klocków Mega Bloks
„Tomek i Harold w akcji ratunkowej”

ZBIERANIE ZGŁOSZEŃ ZAKOŃCZONE

Laureaci

Katarzyna W. (Zwoleń)
Ela G. (Gdynia)
Magdalena S. (Janów Lubelski)
Aneta P. (Chrząstawa Mała)
Maria S. (Ulhówek)
Agnieszka H. (Poznań)
Katarzyna M. (Starogard Gdański)
Wiesława T. (Fabianki)
Izabela J. (Poddębice)
Katarzyna P. (Białystok)

Artykuły

Pierwszy bohater dziecka - jaki powinien być?

Pierwszy bohater dziecka - jaki powinien być?

Bohater jest dla dziecka kimś, na kim maluch się wzoruje i kogo naśladuje, dlatego tak ważne jest, by posiadał odpowiednie cechy. Sprawdź jakie!

Dziecko, by rozwijać się społecznie i prawidłowo socjalizować, potrzebuje autorytetów, na których będzie mogło się wzorować i kształtować swoją osobowość. Na początku takim autorytetem są, a przynajmniej powinni być, bliscy – mama, tata, babcia, dziadek, starszy brat czy siostra, z czasem jednak brzdąc zaczyna poszukiwać wzorców poza kręgiem rodzinnym, najczęściej w bohaterach filmowych czy książkowych. Dla nas, rodziców, odpowiedni bohater może być ogromnym wsparciem w wychowaniu naszej pociechy, dlatego tak ważne jest, by wybrać go umiejętnie i podsunąć dziecku taką postać, która nie tylko skradnie jego serce, lecz także wesprze jego rozwój społeczny i emocjonalny. Jaki więc powinien być pierwszy bohater dziecka?

5 ważnych cech, które powinien mieć bohater dziecka

Bohater dziecka powinien…

1. …być sympatyczny. Tak zwyczajnie. Patrząc na niego, zarówno Ty, jak i Twoje dziecko powinniście myśleć sobie: „To jest ktoś fajny, chciałbym się z nim zaprzyjaźnić”. I wcale nie chodzi o to, by ta postać była ładna, ale po prostu mieć ten błysk w oku i uśmiech, który mówi więcej niż tysiąc słów.

2. …być odważny. Ale rozsądny – to bardzo ważne. Czym innym jest bowiem wykazanie się odwagą, gdy np. trzeba ratować życie przyjaciół czy przyznać się do błędu, a czym innym brawura np. podczas skakania na główkę do rwącej rzeki.

3. …być prawdomówny. Wybita piłką szyba w domu czy stłuczony ulubiony wazon mamy – w takich sytuacjach pokusa, by skłamać i powiedzieć: „Mamo, to nie ja” jest ogromna. Jeśli jednak bohater dziecka nigdy nie kłamie i zawsze potrafi przyznać się do błędu, maluchowi będzie łatwiej stanąć twarzą w twarz z zaistniałym problemem i odważnie opowiedzieć o wszystkim rodzicom.

3. …cenić przyjaźń. Ulubiona postać malucha powinna nauczyć go tego, że przyjaźń to ogromna wartość, a prawdziwy przyjaciel to skarb, który należy cenić i o który trzeba dbać. Jeśli bohater Twojej pociechy ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć, na tym przykładzie brzdąc nauczy się budowania podobnych relacji w swoim życiu.

4. …umieć odróżnić dobro od zła. To bardzo ważna lekcja dla każdego małego człowieka. I wcale nie chodzi o to, by bohater nigdy nie popełniał błędów i zawsze bez wahania podejmował właściwe decyzje. Życie nie jest czarno-białe, a wiele kwestii, które z pozoru wydają się oczywiste, okazuje się bardziej skomplikowanych. Tego też maluch musi się nauczyć i może to zrobić na błędach swojego bohatera, który na końcu – często z pomocą przyjaciół – dokonuje jednak właściwego wyboru i opowiada się po stronie dobra.

5. …być zaradny i samodzielny. Bo chcemy przecież, żeby właśnie takie było nasze dziecko. Maluch będzie chętniej sam próbował nowych rzeczy i podejmował wyzwania, kiedy będzie go wspierała równie samodzielna i ciekawa świata bajkowa postać.

Tomek – idealny przyjaciel Twojego dziecka

Te wszystkie cechy (i wiele innych, równie pozytywnych!) ma Tomek – sympatyczna niebieska lokomotywka z popularnej kreskówki dla dzieci, który może stać się wspaniałym przyjacielem dla Twojego dziecka. Przygody Tomka i jego przyjaciół warto oglądać wraz z dzieckiem i rozmawiać z nim o tym, co wydarzyło się w bajce. Jeszcze lepszym pomysłem jest odgrywanie tych przygód podczas wspólnej zabawy lub stworzenie własnych opowieści. Pomogą Wam w tym zestawy klocków Mega Blocks „Tomek i przyjaciele na wyspie Sodor” oraz Tomek i Przyjaciele Lokomotywki do zbudowania. Duże, doskonale dopasowane do małych rączek dziecka, a przede wszystkim bezpieczne klocki pozwolą Twojemu maluchowi odwiedzić wraz z Tomkiem najsłynniejsze miejsca na Wyspie Sodor i przeżyć wiele niesamowitych przygód, podczas których będziesz mogła w atrakcyjny dla dziecka sposób wpoić mu wiele cennych wartości reprezentowanych przez bohatera bajki.

Dzieci bardzo wcześnie wybierają sobie ulubionych bohaterów. Ważne żeby bohater był dobrym wzorem do naśladowania dla dziecka. Musi w swoim postępowaniu kierować się wartościami, nawiązywać prawidłowe relacje z otoczeniem. Często taki bohater wpływa na zachowania dziecka. Dziecko naśladuje jego postępowania, używa wyrazów i dźwięków, którymi posługuje się bohater, jeśli jest to postać z książki lub filmu. Malec naśladuje sposób wyrażania emocji przez bohatera, uczy się świata i uczy się siebie – psycholog Justyna Święcicka