Twoje dziecko uwielbia bawić się,
tworząc nowe historie?

Wybrane rodziny przetestowały zestawy
klocków Mega Bloks Storytelling
- czy warto je kupić?

Sprawdź opinie rodziców

Te klocki rozwijają wyobraźnię dziecka! Macie je w domu?

Chyba każda mama chciałaby, aby zabawki jej dziecka nie tylko dostarczały mu mnóstwa radości, lecz także wspierały jego rozwój w wielu obszarach. Nasze testerki znalazły takie zabawki! Sprawdź, co polecają mamy.

Te klocki rozwijają wyobraźnię dziecka! Macie je w domu?

Piękne, kolorowe, bezpieczne i dostosowane do małej rączki. Mowa oczywiście o klockach, jednak nie takich zwykłych, które pamiętasz ze swojego dzieciństwa, lecz o superklockach, które wspierają rozwój wyobraźni dziecka i… zachęcają do tworzenia historii. Poznaj Mega Bloks Storytelling, które właśnie przetestowały nasze użytkowniczki oraz trzy blogerki wraz ze swoimi pociechami.

Bajka dla malucha

Ale nie taka zwykła z książki, audiobooka czy płyty DVD, ale niezwykła, taka, która właśnie powstaje z udziałem Twoim i Twojego dziecka, a to, co się w niej wydarzy, zależy tylko od Waszej wyobraźni. Niemożliwe? Ależ tak! Przekonały się o tym nasze testerki i ich dzieci podczas zabawy zestawami Podniebne lotnisko, który pozwala zbudować prawdziwy port lotniczy, i Przygodowe ZOO, dzięki któremu możecie poznać wesołe zwierzaki mieszkające w ogrodzie zoologicznym. 39% testerek za najważniejszą dla nich cechę tych klocków uznało właśnie to, że przez wymyślanie różnych historii pomagają one rozwijać kreatywność dziecka, a dzięki temu zachęcają całą rodzinę do wspólnej zabawy, na co zwróciło uwagę 30% mam. Ważnymi cechami okazały się także dobra jakość wykonania i bogata kolorystyka elementów zestawu. Co więcej, te same atrybuty klocków przypadły do gustu małym testerom! A jak klocki sprawdzają się w tym, do czego zostały stworzone, czyli pomocy w wymyślaniu nowych historii? Doskonale! 92% mam zauważyło, że klocki zdecydowanie zachęcają do tworzenia coraz to nowych scenariuszy zabawy i odgrywania scenek, a zabawa wciąga całą rodzinę. Co więcej, wszystkie testerki potwierdzają, że dziecko zdecydowanie częściej samo wpadało na nowe pomysły, możliwe scenariusze zabawy i wychodziło z inicjatywą. Nic więc dziwnego, że chociaż 42% mam nie znało wcześniej Mega Bloks, to aż 96% przyznaje, że testowanie zachęciło je do zakupu innych produktów tej marki.

Mega Bloks Storytelling okiem blogerek

Zestawy Mega Bloks Storytelling zostały poddane także ocenie blogerek parentingowych. Jak poradziły sobie z tym wyzwaniem? „Podniebne lotnisko – coś dla fanów samolotów i dalekich podróży. Port lotniczy można przebudowywać na różne sposoby. Są tam elementy takie jak samolot, piloci oraz wieża kontrolna. Przyjmowanie bagaży, przyloty, odloty – zabawa na całego. Ten zestaw szczególnie przypadł do gustu Kajtkowi. To on zawsze podskakuje z radości, gdy widzi na niebie samolot:) Przygodowe ZOO to kolorowe klocki, z których można zrobić raj dla zwierzaków. Słonik, małpka i tygrysek czekają na małe zwinne rączki, które zbudują im wysoką górę z wodospadem. Olek, miłośnik natury i wypadów do ZOO z wielką pasją zatracił się w zabawie ze zwierzakami” – pisze Mommy Draws. Mega Bloks Storytelling to jednak zabawka nie tylko dla chłopców. Zestaw pokochała też Amelka, córeczka Agnieszki prowadzącej bloga Life&Chill: „Kto kiedyś powiedział, że klocki są zabawą głównie dla chłopców, ten się mylił. Amelka jest tego świetnym przykładem. Obok odwiecznie wożonej w wózku, karmionej, przewijanej i noszonej lali, kolejną uwielbianą przez nią zabawą są właśnie klocki. Mamy w domu różne ich rodzaje i odmiany, a ostatnio w ich szeregi dołączyły dwa zestawy od Fisher - Price. Kolekcje Mega Bloks Przygodowe Zoo i Podniebne Lotnisko idealnie wpasowują się w zainteresowania Amelki. Pierwsze ze względu na jej uwielbienie do zwierząt, drugie zaś na ostatnie przeżycia wczasów, odprawy na lotnisku i lotu samolotem. Każdy z zestawów zawiera instrukcję z przykładową budową oraz naklejki”.

Mamy polecają Mega Bloks Storytelling

A jak testowane zestawy wypadły w ocenie naszych użytkowniczek? Bardzo pozytywnie! Świadczy o tym chociażby to, że wszystkie poleciłyby klocki innym rodzicom jako zabawkę idealną dla dziecka w wieku 1–5 lat. Dlaczego?

Bo...

Ten zestaw spodobał się zarówno młodszemu synowi, jak i starszej córce, mogą się nim wspólnie bawić i razem tworzyć kolejne historie i scenariusze zabawy.

Klocki mają odpowiednie rozmiary, łatwo się nimi manipuluje i łączy. Żywe kolory, dodatkowe elementy (figurki, dekoracje)są dodatkową atrakcją, która daje sporo możliwości tworzenia nowych historii.

Klocki są bezpieczne, kolorowe, zachęcają dziecko do myślenia i można z nich budować na różne sposoby.

To fajna forma wspólnej zabawy z dzieckiem, podczas której razem kreujemy rzeczywistość.

Spodobały się dziecku i w sumie całej rodzinie.

Zestaw inspiruje do tworzenia, zachęca do wspólnej zabawy i umożliwia kreatywne spędzenie czasu oraz rozwijanie umiejętności manualnych u dzieci. Mniejsze dzieci czerpią radość z tworzenia budowli i odkrywania nowych światów, starsze mogą tworzyć historie, scenariusze i dialogi. Genialna zabawa dla całej rodziny.

Duże, bezpieczne, kolorowe klocki robią wrażenie, dzieci były zachwycone, gdy zobaczyły zawartość przesyłki. Ja jako rodzic jestem bardzo zadowolona z jakości wykonania całego zestawu, dzięki tym klockom mieliśmy superzabawę. Fajnie, że można łączyć je z innymi zestawami, co daje możliwość rozbudowania naszej kolekcji! Uwielbiam je również za możliwość tworzenia wspaniałych historyjek podczas zabawy.

Szukasz więcej pomysłów na inspirujące zabawy z dzieckiem.

Zajrzyj do katalogu i poznaj wszystkie produkty