Jak najlepiej pielęgnować skórę malucha z NIVEA Baby?

Poprosiliśmy Was o podzielenie się radami, które Waszym zdaniem najbardziej przydadzą się początkującym rodzicom.

Otrzymaliśmy wiele bardzo różnych porad i za wszystkie serdecznie dziękujemy. Czego dotyczyły?

Najważniejsza jest jakość

Pisaliście o wielu ważnych rzeczach. Na przykład o tym, że gdy wybiera się kosmetyki dla niemowlęcia, nie trzeba kupować baterii butelek i pojemniczków. "Wyznaję zasadę że im mniej kosmetyków tym lepiej, dlatego stawiam na dobre, sprawdzone marki, takie jak Nivea" – napisała jedna z uczestniczek konkursu. Bardzo ważne jest to, by preparaty, którymi pielęgnujemy skórę maleństwa, były przeznaczone dla najmłodszych, bo – jak podkreśliła inna uczestniczka – tylko takie "są bezpieczne i dostosowane do potrzeb delikatnej skóry dziecka." Inne (np. te dla dla dorosłych) mogą ją podrażniać albo spowodować alergię.

Nawilżanie i ochrona

Wiele uwagi poświęciliście temu, jak ważne jest nawilżanie skóry dziecka, zwłaszcza w pierwszych dniach życia, gdy może być bardzo wysuszona. Przypominaliście również zabezpieczaniu skóry pod pieluszką, bo – jak zauważyła jedna z mam – "czasami wystarczy raz o tym zapomnieć i na delikatnej skórze dziecka pojawią się odparzenia." Nie zapomnieliście także o kremach ochronnych, którymi smaruje się buzię bobasa przed wyjściem z domu. Są dla dzieci bardzo ważne, bo – jak napisała jedna z uczestniczek konkursu – "dzięki odpowiedniemu nawilżeniu i filtrom nie straszny będzie im zarówno wiatr, mróz, jak i piekące słoneczko".

Ważne chwile

W waszych odpowiedziach pojawił się jeszcze jeden bardzo ważny wątek: radziliście, by pielęgnacji dziecka nie traktować jak zwykłych, mechanicznie wykonywanych zabiegów. To dla Was dużo więcej: rytuał, czas bliskości, relaks. Jedna z mam opisała te chwile tak: "Wszystko inne przestaje być ważne. To jest czas mój i synka. Czerpię z niego ile się da. Podczas kąpieli, dzięki wodzie i kojącym zapachom, wyciszamy się i zrzucamy z siebie trud całego dnia. Po kąpieli jest czas na masaż i rozleniwienie się. W tych momentach Nivea jest naszym sprzymierzeńcem: koi, otula, łagodzi, rozpieszcza"