Bezpieczny maluch w podróży

Rodzicielstwo to jedna z najpiękniejszych z dróg w życiu każdego człowieka - wspaniała podróż, w której podążasz za swym dzieckiem, wspierasz je i dzielisz z nim wszystkie radości. Spraw, by każda Wasza wspólna podróż była bezpieczna.

5 rzeczy, które zimą każdy kierowca powinien mieć w swoim samochodzie

Zima to trudny czas dla kierowców. Sprawdź, co ułatwi Ci prowadzenie auta w niesprzyjającej aurze.

Opady deszczu lub śniegu, oblodzona nawierzchnia, mgła i niskie temperatury to tylko część pogodowych niedogodności, z którymi muszą zmagać się kierowcy zimą. Co warto mieć w swoim aucie, żeby bezpiecznie dojechać do celu?

To powinnaś mieć w aucie zimą

1. Okulary przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom promienie słoneczne odbijające się od śniegu czy oblodzonej drogi mogą oślepić równie mocno jak te wiosną czy latem. Dlatego okulary przeciwsłoneczne warto mieć w swoim samochodowym schowku niezależnie od pory roku.

2. Dobrej jakości płyn zimowy do spryskiwaczy. Dobra widoczność na drodze to podstawa bezpieczeństwa, dlatego należy dbać o dobry stan czystości szyb w aucie. Płyn letni nie jest przystosowany do niskich temperatur i może zamarznąć, dlatego należy wymienić go na zimowy.

3. Minimum pół zbiornika paliwa. Jeżdżenie na rezerwie jest nieekonomiczne i niekorzystne dla auta, a zimą może być szczególnie niebezpieczne. Jeśli utkniesz w dużym korku lub przydarzy Ci się awaria, zapas paliwa pozwoli Ci na ogrzanie wnętrza samochodu.

4. Ciepłe ubranie. Zastanawiasz się, po co, bo przecież w samochodzie możesz włączyć ogrzewanie? Masz rację, zakładając oczywiście, że Twój samochód będzie sprawny. Jeśli zdarzy Ci się awaria i będziesz zmuszona czekać dłuższy czas na pomoc drogową, możesz naprawdę przemarznąć. Dlatego w aucie zawsze miej ciepłą kurtkę, czapkę i rękawiczki zarówno dla siebie, jak i dzieci.

5. Opony zimowe na wszystkich kołach i lepsze na osi tylnej. Opony zimowe od letnich różnią się nie tylko bieżnikiem, lecz także – a może przede wszystkim – materiałem, z którego są wykonane. Jest on bardziej odporny na niskie temperatury, gwarantuje także lepszą przyczepność.