Najlepsze dla bąbelka

Chcesz wiedzieć więcej
na temat kolki i problemów
z małym brzuszkiem?

Przeczytaj inne artykuły! Dowiesz się z nich nie tylko
jakie są przyczyny kolki, lecz także jak sobie z nią radzić
i co robić, by jej zapobiec.

Zobacz artykuły

Nasze sposoby na kolkę - mamy radzą mamom

Kolka to problem dla niemowlęcia i mamy, która nie może ukoić jego płaczu. Jeśli jesteś jedną z mam szukających sposobu na ulżenie swojemu maleństwu zobacz jakie sprawdzone sposoby polecają nasze zaprzyjaźnione mamy

Przyczyny kolki
- jak sobie z nimi poradzić

Co wieczór powtarza się ten sam scenariusz: malec gwałtownie podkurcza nogi i płacze. To znak, że boli go brzuch. Wprawdzie na kolkę nie ma jednego skutecznego sposobu, nie jesteśmy wobec niej bez szans.

Dlaczego boli brzuszek
- co robić?

Co robić, gdy maluch skarży się na ból brzuszka? Jak odróżnić zwykłą niestrawność od poważnego zatrucia? Kiedy nie można czekać, aż dziecku "samo przejdzie"?


Masaż brzuszka

Jest dobry na kolkę, ale sprawdza się też przy innych kłopotach brzuszka, np. na zaparcia. Maluszki zwykle bardzo lubią takie masowanie.


Jak karmić, by pokonać kolkę

Przyczyn bólów brzucha u niemowlęcia jest tak wiele, że nie zawsze daje się je jednoznacznie określić. Powodem bywa niedojrzałość układu nerwowego i układu pokarmowego dziecka.

9 nietypowych sposobów na kolkę

Co robić, gdy nie pomaga noszenie na rękach ani picie herbatek z koperku? Maluszek jak krzyczał z bólu, tak krzyczy (a twoje serce na widok wykrzywionej buźki aż pęka).


Nie płacz kochanie

Nie robi ci na złość, nie mówi: „Jesteś złą matką”, nie próbuje doprowadzić cię do szaleństwa. Płacze, bo nie potrafi w inny sposób powiedzieć, że czegoś potrzebuje. Co próbuje przekazać? Jak mu pomóc?

Co słychać
w małym
brzuszku?

Gazy, kolki, dziwne kupki – zdrowy noworodek może sprawiać różne niespodzianki. Wyjaśniamy, co jest ich przyczyną i jak sobie z nimi radzić.